Kombi Seçimi
Kombi seçmeden önce ilk yapmanız gereken yaklaşık..

Kombi seçmeden önce ilk yapmanız gereken yaklaşık olarak kac kilokalori (Kcall) enerjiye ihtiyacınız olacağını belirlemektir. Evinizin ısı kaybını sitemizde bulunan kabaca ısı kaybı başlığından hesaplayabilirsiniz.

Eğer kombiyi sadece banyo ve sıcak su için kullanacaksanız kaliteli bir markanın en sade modelini alıp fazla para harcamamanızı öneririz. Yoğuşmalı vs. kombiler ekonomik ve tasarrufludur ancak banyo yada sıcak su gibi yada iç anadoluda dahi 120m2 ye kadar olan evlerin ısıtılması amacıyla kullanıldığında sağladığı ekonomi ,fazladan ödediğiniz fiyat farkına değmeyecek oranlardadır.

Bulunduğunuz ilin iklim koşullarına göre durum değişmekle birlikte Kars-Erzurum gibi aşırı soğukların hüküm sürdüğü bölgeler dışında kalan bölgelerimiz için 120 m2 altı alanlarda yoğuşmalı vs. kombilere boşuna yüksek meblalar ödememeniz isabetli olacaktır. Bahsettiğimiz gibi ödeyeceğiniz fiyat farkı sağladığınız tasarrufa değmeyecektir.

Alan büyüdükçe yoğuşmalı kombiler sağladığı tasarrufla zamanla kendini amorti edecektir. İç anadolu bölgesinde ısıtacağınız alan 120-130m2 yi geçiyorsa muhakkak yoğuşmalı kombiler seçmenizi öneririz. Seçim yaşadığınız bölgenin iklimiyle doğrudan orantılıdır. Örneğin İç anadolu için verdiğimiz yaklaşık m2 kesinlikle Kars standartlarını tutmayacak ve 110 m2 alan bile Kars için yoğuşmalı kombileri seçerek tasarruf sağlamanıza yetecektir. Verdiğimiz rakamlar sadece bir fikir vermek amacı gütmektedir. Akdeniz sahil şeridi gibi sıcak bölgelerde konutlar için kalori hesabına bile gerek yoktur. Kaliteli sağlam bir markanın ekonomik bir modelini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.